Üyelik Girişi
Site Haritası
REKLAM

Hakkımızda

                       EĞİTİME YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR

        Bir ülkede aile toplumun temel taşı ve örgütlenmiş en küçük birimidir. Ailelerin gelecekteki başarısı bugünden eğitime yaptıkları yatırıma bağlıdır. Bu yüzden, çocukların eğitimi söz konusu olduğu zaman hiçbir aile fedakârlıktan kaçınmaz. Eğitim ömür boyu devam eden bir süreçtir. Okul dışında da desteklenmelidir.

        Kızım Ayşe Beyza Gürdoğan’ın başarısında değerli eğitimci Selim Arslanoğlu'nun oldukça önemli bir payı vardır. Selim Hoca öğrenmesini öğreten, öğrencinin ilgisini sürekli canlı tutan ve hepsinin beğenisini kazanan bir eğitim yolu ve yöntemi geliştirmeyi başarmıştır. Çok sayıda öğrencinin seçme sınavlarında başarılı olmasına katkıda bulunmuştur.

        Arslanoğlu'nu kutlar, kısa zamanda kurumlaşmasını dilerim.

                                       Prof. Dr. NAZİF GÜRDOĞAN


          Konu yenilik olunca insanlar üçe ayrılır; Yeniliğe kapalı olanlar, yeniliğe açık olanlar ve yeniliği üretenler. Yeniliğe açık olanlar, bu ilerlemeyi fark etmelerine rağmen, kısıtlı kapasiteleri veya düşünme tembellikleri yüzünden bu ilerlemeye ayak uydurma anlayışları tüketicilikten öteye gitmeyen kişilerdir. Birde yeniliği üretenler vardır. Bunlar tarihin tekerrür etmesi anlayışının doğru olmadığını, çünkü iki olayın yeri ve oluşu tamamen aynı olsa bile zamanın aynı olamayacağını idrak eden, insanın tecrübesinin saygı değer ancak her şart altında mükemmelleştirilebilir olduğunu bilen ve bütün bunlara ek olarak, akrebi bir adım ileri götürebilmek için yelkovanı oniki birim itmeleri gerektiğinin bilinci ile gerekli gayret ve çalışkanlığı gösterecek olgunluğu bünyelerinde barındırabilen insanlardır.

 

          Selim Arslanoğlu eğitmenlik alanında tecrübeye saygı duyan, fakat bu tecrübeye yaslanıp gayretten ve düşünmekten uzaklaşmayan, bugünün dününden 'küçük veya büyük' bir adım önde olmamasını hata olarak benimsemiş genç ve dinamik bir kardeşimizdir. Kendisi yılmak bilmeyen azmi kolay idrak kapasitesine sahip, çevresini ve kendisini sorgulamaktan çekinmeyen ve yeniliği bir kez olsun terazilemeden reddetmeyi veya basmakalıp kabul etmeyi reddeden aklı ve eğitimini üstlendiği her bir öğrenci için akrebi itekleyen yelkovan misali gösterdiği çabasıyla, bugünün ve daha da önemlisi yarının ideale en yakın eğitimcileri arasında yer almaktadır.

         Her öğrencisi gibi eğitimini üstlendiği çocuğumunda ilgili zamandaki öğretimsel ve zihinsel gelişimini yaşından beklenmeyecek derecede zengin olan tecrübesi ile çok büyük katkılarda bulunmuş, çoğu anne ve babanın bile gösteremediği dengede bir psikolojik yaklaşımla kendisinin okul dışındaki hayatında da bir eğitmenlik üstlenmiş ve bunuda layığı ile yerine getirmiştir.

                                                      Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL 
                 Uludağ Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Anabilim dalı Başkanı (2000–2001)


         Selim Arslanoğlu, eğitim alanında geliştirdiği yöntemlerle oğlumuz Mehmet Talip Kilitçioğlu’nun potansiyelinin açığa çıkmasında etkili olmuştur. İki yıl süren eğitim sürecinde, hedefimiz belirlendikten sonra disiplinli bir çalışmanın yanında yapmış olduğu rehberlik ile ÖSS’de ilk tercihimizin kazanılmasında büyük pay sahibi olmuştur.

        Oğlumuz Talip’in derslerinin yanında sosyal gelişiminde de katkısı bulunan Selim Hoca, iyi bir eğitimci olduğunu göstermiştir. Arslanoğlu’na başarılar dileriz.

                                                                      Dr. Zehra- Ali Osman KİLİTÇİOĞLU


         Değerli evladımız Selim Arslanoğlu; Düşünceleriyle yeni bir eğitim anlayışı geliştiren, vizyonu geniş çalışkan ve disiplinlidir. Öğrencileri ile kurduğu yakın ilişkileri ve diyalogu ile moral, motivasyonlarını daima üst seviyede tutan başarılı bir yöntem oluşturmuştur.

 

         Kurmuş olduğu çalışma ortamı ile oğlumuz Ömer Yurdaün’ün üniversite hayatına sağlıklı bir adım atmasını sağladığı için Selim Hoca’ya teşekkür eder, başarılarının daimi olmasını dileriz                                                                                       YURDAÜN AİLESİ


         Üsküdar Amerikan Lisesi lise ikinci sınıfa giden Ömer Kiğılı’nın velisiyim. Selim Bey’le oğlum, sekizinci sınıfta kolej sınavlarına hazırlanacağı zamandan itibaren beraber çalışma düzenini sürdürüyorlar. Selim Bey sekizinci sınıfta sınavlara hazırlanırken oğlumun tek öğretmeniydi. Onun yönlendirmeleriyle ve desteği ile istediğimiz okulun puanını tutturabildik.

 

         Selim Bey bizim ailede oğlumun öğretmeni olmaktan başka bizim içinde büyük oğlumuz yerine geçti. Ömer için; Bir öğretmen, ağabey, danışman, rehberlik uzmanı, sırdaşı ve yerine göre arkadaş oldu. Onun desteği ile ergenlik dönemini kolay geçiriyoruz. Bütün ders ve çalışma temposunu, yönlendirme ve takiple sorunlarımızı hallediyoruz.

         Bu seneden itibaren üniversite hazırlık programımızı yönlendirip, derslerde yardımcı olmakta; Üniversite sınavları için gerekli takviye programlarını uygulamaktadır. Kendisi oğlumuzun üniversite hayatı başladıktan sonrada beraberliğimizi dostluğumuzu devam ettirmeyi arzu ettiğimiz çok kıymetli bir kişidir. Selim Bey’e her şey için çok teşekkür eder, topluma katkılarının artarak devam etmesini dileriz.

                                                                     Nuran- Kasım KİĞILI


         Kısırlaşan eğitim sistemimiz içinde, gelişen dünyanın temel gereksinimleri doğrultusunda azmi, dinamizm, disiplini ve etkili projeleriyle çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlayan, alanında Ülkemizde tek, Selim Arslanoğlu’nunbaşarıyı kovalayan gençlere, karanlıkta bir ışık olmasını temenni ederim.

 

                                                                          Muharrem ERGÜL


         Selim Arslanoğlu ile 2004 yılında oğlum Furkan’la başlangıcını yaptığımız birlikteliği 2008 yılında kızım Serra ile sürdürmekteyiz. Oğlum Furkan Çizmeci Üsküdar Amerikan Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencisidir.

 

         Öğrencisi ile maksimum düzeyde ilgilenen, dersin yanı sıra onların dertlerini sorunlarını paylaşan ve her arandığında öğrencisinin yanında buluna bilen, kendi alanında sürekli gelişmelerden haberdar olup kendini yenileyen ve bu yenilikleri çocuklara aşılayan ideal bir öğretmen ve arkadaştır.

         Selim Hoca öğrencisine bilgi üretme becerisi kazandıran, kafasını kullanarak geleceğe katkıda bulunabilecek gençler yetiştirme becerisine sahip, işini çok seven, inanarak yapan, yüreğini koyan bir dosttur.

         Ailemize olan katkılarından dolayı teşekkür eder, ideallerini en kısa zamanda gerçekleştirmesini temenni ederiz.

                                                                   ÇİZMECİ AİLESİ

 


            Selim Arslanoğlu; genç yaşına rağmen edinmiş olduğu bilgi ve deneyimi ile SBS hazırlık döneminde oğlumuz Lami Kaan Kösesoy'un sistemli ve disiplinli çalışmasını sağladığı gibi sakin yapısı ve ağabey yaklaşımı ile aynı zamanda çocuğumuza yönder olmuştur. Kaan'ın başarısındaki çok değerli katkıları sebebiyle "Selim Hoca"ya teşekkür eder, herşeyin gönlünce olmasını dileriz.

                                                                                   Nurdan - Fahri Kösesoy

 

Hava Durumu
Saat